HAKKIMIZDA
1980 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nden inşaat mühendisi olarak mezun olan kurucumuz ve şirket ortağı Şükrü HAYDARPAŞA 15 yıl süre ile yurt içinde yurt dışında önemli projelerde görev alarak inşaat mühendisliği ve inşaat teknolojileri konusundaki bilgi ve tecrübesini önemli ölçüde geliştirdikten sonra 1995 yılında makine mühendisi iki kardeşi ile birlikte İpek İnşaat ve Tic.Ltd.Şti.’ni kurdu.

Sanayi tesislerinin inşaası, anahtar teslim konut projeleri ve alt yapı çalışmaları alanında faaliyet gösteren firmamız üstlendiği her projede güvenirlilik ve kalite ilkelerinden taviz vermeden teknolojinin sunduğu imkanları müşterilerine yansıtarak başarı çıtasını her geçen gün daha yükseğe taşımış, memnun müşteri portföyüyle bunu kanıtlamıştır.

Uzun yıllara yayılan iş potansiyelimiz, tavizsiz iş ilkelerimiz ile daha da güç kazanmıştır:
VİZYON

Müşteri ve ortaklarımız ile sağlanan karşılıklı güven ve samimiyeti yurtiçi pazarından uluslar arası alana taşıyıp, uluslar arası alanda hem ticari, hem de milli değerlerimizi ileri götürmek firmamızın temel hedefini özetlemektedir.

MİSYON

İpek İnşaat, uzun seneler yapı sektörünün önemli noktalarında yer almış yenilikçi ve profesyonellerin oluşturduğu bir kurumdur. Bu deneyimlere dayanarak, çağdaş mimari ve tecrübenin bir araya getirilmesi firmanın genel prensibini açıklamaktadır. Piyasa dinamiklerine adapte olmayı başarmış, yurtiçinde gerek halka, gerekse de kurumsal alanda geniş bir müşteri ağına hizmet veren firmamız, hizmetlerini müşteri odaklı hizmet anlayışıyla kurmaktadır.